funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!
funny forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μεγάλες αλλήθειες

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από XDir Παρ Οκτ 12, 2007 7:58 am

* ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.
* H ΠΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΤΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ΦΑΛΑΚΡΟΣ!
* ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΛΥΚΟΙ ΚΑΙ 1 ΠΡΟΒΑΤΟ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.
* ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΧΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΟΛΑΔΑ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΒΗΞΕΙΣ
* Η ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.
* Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΑΣΕΙΣ: ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑΛΙΑ.
* ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
* ΜΕΓΑΛΟΦΥΪΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΥΜΝΙΣΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΦΑΤΣΕΣ.
* ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΛΙΘΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΚΗ. ΕΤΣΙ ΕΝΑΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΕΝΩ ΕΝΑΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΦΤΩΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΗΛΙΘΙΟΣ.
* Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.
* ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.
* ΚΑΝΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ: ΠΛΥΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ!!
:cheers:
XDir
XDir
member
member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 97
Ηλικία : 54
Humor : :-)
Registration date : 26/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Απ: Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από monika Παρ Οκτ 12, 2007 8:03 am

πολυ καλο..! happy
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 35
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Απ: Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από fraulina Παρ Οκτ 12, 2007 8:22 am

κλασικα φοβερο!
fraulina
fraulina
site admin
site admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2331
Ηλικία : 42
Location : athens
Humor : funny person
Registration date : 25/09/2007

https://havale.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Απ: Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από maira Κυρ Οκτ 21, 2007 12:20 am

* ΚΑΝΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ: ΠΛΥΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ!!


:schwanger:
maira
maira
member
member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 259
Ηλικία : 39
Location : αθηνα
Job/hobbies : γερμανικου, αλλως ειπειν σκυλα!
Humor : Αι ντον'τ νοου δις γουορντ.
Registration date : 28/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty αλήθειες..

Δημοσίευση από monika Σαβ Νοε 03, 2007 6:13 am

Γλίστρησε κάποτε η σκέψη μου κάτω απ'την άχρηστη ύλη, κι αισθάνθηκα την ασύγκριτη ομορφιά της γυμνής αλήθειας...

Ψηλάφισα την απαλή σάρκα της και την ένιωσα να αντιδρά στο άγγιγμα μου, λές κι ήταν η πρώτη φορά που την άγγιζε κάποιος...

Η αλήθεια όμως ήταν πως απλά ποτέ κανείς δεν είχε αγγίξει το συγκεκριμένο σημείο...

Ο καθένας μας έχει βρεί το δικό του σημείο στην αλήθεια...

Για τους πολλούς και άρα σωστούς, το σημείο G της αλήθειας, είναι το πρόσκαιρο, το ευκαιριακό, το επιφανειακό...

Η ζωή δεν θέλει σκοτούρες...
Δεν θέλει βάσανα και ταλαιπωρίες...

Η εξίσωση της είναι απλή: ΖΩΗ = ΦΑΙ + ΥΠΝΟΣ + ΣΙΕΣΙΟ + ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ

Για μερικούς άλλους -επίσης πολλούς- η εξίσωση διαφοροποιείται ως ακολούθως:

ΚΑΛΗ ΖΩΗ = ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, όπου ο όρος διασκέδαση περιλαμβάνει το φαί, το σιεσιό και τον ύπνο (σωματικό και πνευματικό)...

Όπως και σε κάθε ανισόρροπο σύστημα, την αξιόλογη αυτή θεωρία για την ζωή, έρχονται να την αμφισβητήσουν μικρά ποταπά ανθρωπάκια, που -άκουσον άκουσον!- τολμούν να ψάχνουν βαθύτερα νοήματα και σκοπούς που εξυπηρετεί η ύπαρξη τους...

Όσο και αν δεν μπορώ να ανατρέψω την μαθηματική έκφραση της ζωής όπως αυτή μου εμποτίστηκε διά της μεθόδου της πλύσεως, έχω επιλέξει να συμπαραταχθώ με τα μικρά ποταπά ανθρωπάκια...

Προσωπικά, φοβάμαι να ζήσω μιά απλή ανθρώπινη ζωή, όσο φοβάμαι να πεθάνω έναν απλό ανθρώπινο θάνατο...
Και τα δύο προσομοιάζουν το απόλυτο κενό... Και όσο νά'ναι, δεν θέλω το κενό για ύπαρξη μου...

Θεωρώ πως η ζωή του ανθρώπου (στον όρο άνθρωπος δεν περιλαμβάνονται εβραίοι, μαύροι, τούρκοι, σχιστομάτηδες, ρωσσοπόντιοι της Πάφου και κάτι άλλοι που δεν μου έρχονται στο νού τη συγκεκριμένη στιγμή) είναι δώρο... Είναι μια ευκαιρία να αποδείξει κάτι, να πράξει κάτι για να αιτιολογήσει την ύπαρξη του...

Δεν λέω, το να χορεύεις τσιφτετέλι πάνω στο τραπέζι και να κλώνεσαι όπως την φίνα την ώρα που επιτίθεται, είναι μια αξιόλογη στάση ζωής... Εκείνη τη στιγμή -άμα είσαι και στοιχειωδώς εμφανίσιμη- η ύπαρξη σου απασχολεί πέραν του ενός άτομα... Εσένα και 5-6 σπαρκωμένους αρσενικούς... Η επίδραση όμως αυτή παρέρχεται εντός σύντομου χρονικού διατήματος διά της μεθόδου της πασπάλλας ή διά της μεθόδου της σαβουρογαμίας...

Προσωπικά, θα ήθελα για μια φορά στη ζωή μου να καταφέρω να απασχολήσω με την ύπαρξη μου έστω και ένα άτομο (όχι κοντινό συγγενή, κολλητό ή μισθωτό χειροκροτάκια)... Αλλά να τον απασχολήσω με κάτι που εγώ θεωρώ σημαντικό.. Π.χ. κάποιο τρόπο έκφρασης, κάποια ιδέα, κάποια λογική...

Δεν είμαι δυστυχώς άνθρωπος που εκφράζεται εύκολα... Και το κυριότερο, δεν κατέχω τα μυστικά κάποιας τέχνης, ώστε να βρώ διέξοδο μέσω καλλιτεχνικής έκφρασης...

Οπότε, το μόνο που μου απομένει είναι μια αέναη αναζήτηση του γιατί εγώ και όχι ο Κούλλης (από το διεισδυτικούλλης, το σπερματοζωάριο που ήρθε δεύτερο στην κούρσα που κέρδισα)...

Το μόνο που έχω μάθει από την μέχρι τώρα αναζήτηση μου, είναι να μην συμβιβάζομαι και να μην επαναπαύομαι ποτέ...

Εκεί έξω υπάρχουν κι άλλοι που προσπαθούν να βρούν άκρη για την οριακή τους νίκη απέναντι στον Κούλλη ή τον κάθε ζυγωτό-wanna be της δικής τους κούρσας ζωής ή θανάτου...

Και έτσι, κάποτε ίσως αλλάξει η νοοτροπία που επιβάλλει η επικρατούσα άποψη για την εξίσωση της ζωής...

Το πιο πιθανό είναι να μην αλλάξει...

Αλλά τουλάχιστον τότε θα έχουμε κι εμείς οι γραφικοί ονειροπόλοι εκτελέσει το καθήκον μας, και θα έχουμε αιτιολογήσει -στοιχειωδώς έστω- την άρνηση μας να αποδεχτούμε το εύκολο και το προφανές...

Άλλωστε το λέει και ο Μπαμπινιώτης... (δεν το λέει ακριβώς έτσι, αλλά λέμε τώρα)

Ηλιοτροπισμός:

Ιδιότητα ελαχίστων ανθρώπων, ν'αναζητούν πάντοτε με το βλέμμα τους την καθαρή, την δίκαιη, τη ζωογόνο όψη του ήλιου...

Δυστυχώς, οι περισότεροι από εμάς πάσχουν από ηλιοφοβία...

μου το εστειλε μια φιλη μου..συμφωνω απολυτα μαζι της..τι λετε παιδια μου?θα αλλαξει ποτε η εξισωση αυτη της ζωης?η καλυτερα θελετε να αλλαξει?εγω θα ηθελα ΄να αλλαξει αλλα αυτο θα αρχισει απο εμενα και ισως δειλα δειλα αλλα σταθερα οδευω προς την αλλαγη..;)
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 35
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Απ: Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από maira Κυρ Νοε 04, 2007 11:51 am

ρωτα το βασιλη καλυτερα!!!

διαβαζα διαβαζα κ ακρη δεν εβγαζα. ουτε ο oscar wilde δε μιλαει ετσι!
πολυ μπλα μπλα για το τιποτα. η ζωη δεν κρυβεται στα λογια. βρισκεται εκει εξω! στους ανθρωπους που αγαπαμε και μασ αγαπουν.

ταυτα λεγω κ απο παραφιλολογια απεχω.
maira
maira
member
member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 259
Ηλικία : 39
Location : αθηνα
Job/hobbies : γερμανικου, αλλως ειπειν σκυλα!
Humor : Αι ντον'τ νοου δις γουορντ.
Registration date : 28/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μεγάλες αλλήθειες Empty Απ: Μεγάλες αλλήθειες

Δημοσίευση από monika Κυρ Νοε 04, 2007 11:02 pm

σε αυτο θα συμφωνησω μαιρα μαζι σου πως η ζωη ειναι εκει εξω..αλλωστε εγω για πραξεις μιλαω οχι για λογια...θα ρωτησω τον βασιλη λοιπον..:lol:
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 35
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης