funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!
funny forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

τα νέα του ολυμπιακού

4 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από mpalats Δευ Ιαν 07, 2008 6:07 am

χαχαχα :cheers:
mpalats
mpalats
addict member
addict member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1772
Ηλικία : 35
Registration date : 26/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από fraulina Τρι Ιαν 08, 2008 2:32 pm

monika έγραψε:οχι καλη μου..εγω ποτε δεν αντιμιλω στους αντμιν..! :lol:
εεεετσι μπραβο! :cheers:
fraulina
fraulina
site admin
site admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2331
Ηλικία : 42
Location : athens
Humor : funny person
Registration date : 25/09/2007

https://havale.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Τετ Ιαν 09, 2008 2:32 am

happy
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Τετ Ιαν 30, 2008 4:48 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ο Ολυμπιακός έβαλε βαθειά το χέρι στην τσέπη για την απόκτησή του κι εκείνος είναι έτοιμος να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις των πρωταθλητών Ελλάδας. Ο Φερνάντο Μπελούτσι παραχώρησε την πρώτη εκτενή συνέντευξή του στον ελληνικό Τύπο την ώρα που ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ζοσέ Πεσέιρο έκανε τον απολογισμό του σε εφημερίδα της πατρίδας του.
Ο Φερνάντο Μπελούτσι θέλει να... χορέψει τους παίκτες της Τσέλσι και δεν το κρύβει. Ο Αργεντινός άσος του Ολυμπιακού παραχώρησε συνέντευξη στην εφημερίδα "Πρωταθλητής" και εξέφρασε την πεποίθηση του ότι η ομάδα του μπορεί να κερδίσει την Τσέλσι. Παράλληλα, ξεκαθαρίζει πως χρειάζεται παιχνίδια στα πόδια του για να βρει το ρυθμό του ενώ τονίζει πως επιθυμεί τίτλους και διακρίσεις με τη νέα του ομάδα.
Τον απολογισμό του, για αυτόν τον έναν χρόνο που συμπλήρωσε φορώντας τη φανέλα του Ολυμπιακού, έκανε στην εφημερίδα, "Φως των Σπορ" ο Βασίλης Τοροσίδης.
Τέλος, ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ζοσέ Πεσέιρο μιλώντας στην πορτογαλική εφημερίδα, Record, αφού εξέφρασε την ικανοποίησή του για την έως τώρα πορεία του "τριφυλλιού", έδωσε την υπόσχεση ότι η ομάδα του θα παλέψει μέχρι τέλους για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

φυσικα και μπορει να νικησει την τσελσι..με καθαρο μυαλο και γρηγορες κινησεις θα παρουμε την νικη! :cheers:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από fraulina Τετ Ιαν 30, 2008 6:52 am

:silent:
fraulina
fraulina
site admin
site admin

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2331
Ηλικία : 42
Location : athens
Humor : funny person
Registration date : 25/09/2007

https://havale.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Δευ Φεβ 04, 2008 2:54 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φωνάζει καιρό αυτό το πράγμα... Και για ακόμη μία εβδομάδα, μπαίνουμε στη διαδικασία να σχολιάζουμε στο ίδιο μοτίβο. Για να πάρετε παράδειγμα, ότι αυτό που είδαμε (δεν είδαμε και πολλά άλλωστε) στο Καυταντζόγλειο, ήταν μία συνέχεια των κακών εμφανίσεων. Διευκρινίζουμε, για να μην παρεξηγηθούμε. Κανείς δεν σβήνει, δεν διαγράφει τα σημαντικά αποτελέσματα, στο Τσάμπιονς Λιγκ ή την "τεσσάρα" επί του Παναθηναϊκού στο κύπελλο.
Έχουμε και... λέμε, όμως. Κερδίζει ο Ολυμπιακός στην Κρήτη τον ΟΦΗ και αναφέρουμε: "... η εμφάνιση δεν ήταν ό,τι καλύτερο και αυτό θα πρέπει να αποτελέσει το καλύτερο "καμπανάκι" ενόψει της συνέχειας". Νίκη επί του Άρη μετά από μία εβδομάδα και η τότε αναφορά: "Δυστυχώς για τους φίλους του, ο Ολυμπιακός δεν ήταν αυτός που έπρεπε. Κάθε άλλο μάλιστα, κόντρα στον Άρη, έδωσε δικαιώματα και στην ουσία, κινδύνεψε να... χάσει το πρωτάθλημα".
Στην Καλαμαριά, τηρήθηκε το... γνωστό, μία του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις και ο Μπάρκογλου εκδικήθηκε για το χαμένο πέναλτι όταν φορούσε τη φανέλα της Ξάνθης. Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει αν ο Ολυμπιακός θα πάρει το ματς στα χαρτιά. Μπορεί να το πάρει, αλλά, κανείς δεν θα νιώθει υπερήφανος, να είστε σίγουροι γι' αυτό. Ούτε ο Ολυμπιακός έχασε επειδή έπαιξε ο Βάλνερ, να μην τρελαθούμε κιόλας. Ο Ολυμπιακός ήταν σαν να μην πήγε στο Καυταντζόγλειο. Έντεκα από τους 2.000 οπαδούς του να κατέβαιναν στον αγωνιστικό χώρο, είμαστε σίγουροι πως θα είχαν περισσότερο πάθος και θέληση για τη νίκη. Θα το πάλευαν τουλάχιστον, γιατί αυτό που λεγόταν ομάδα κόντρα στην Καλαμαριά, δεν το πάλεψε ποτέ!
Από πού να αρχίσεις και που να τελειώσεις δηλαδή. Ο Νικοπολίδης ήταν ο μόνος που διασώθηκε. Κι αυτό, γιατί όταν χρειάστηκε, ήταν εκεί. Στο γκολ, έπρεπε να προλάβουν άλλοι. Και να τα πάρουμε και αναλυτικά αν θέλετε, γι' αυτούς που έπαιξαν στη Θεσσαλονίκη.
Ο Τοροσίδης, κακός. Εντάξει, δεν πας και με δύο εμφανίσεις, στη Μαρσέιγ, στην Μονακό, στην... Γιουβέντους. Ο Άντζας, είχε ένα "τσαφ", αλλά όπως και ο Ζεβλάκοφ, στιγμές που πελαγοδρομούσαν στην άμυνα. Σχετικά με τους άλλους, όμως, κάπως καλύτεροι. Ο Πάντος, έχει φιλότιμο, αλλά δεν είναι αρκετό αυτό. Στην τελική, δεν μπορεί να καλείται ο Ολυμπιακός να κάνει παιχνίδι από αριστερά με έναν παίκτη, που δεν είναι και ο... μετρ της σέντρας.

Ο Τζόρτζεβιτς, χαμένος. Ο Πατσατζόγλου, ψαχνόταν. Ο Λεντέσμα, έπαιξε στο φύλλο αγώνα. Ο Στολτίδης, μάλλον είχε το μυαλό του τι θα κάνει με την Εθνική ομάδα. Ο Κοβάσεβιτς, ναι, έπρεπε να αποβληθεί κι έδειξε εκνευρισμένος. Δεν μπορεί, όμως, η ομάδα να περιμένει μόνο αυτόν! Υπάρχουν και όρια και ο Σέρβος, τα έχει ξεπεράσει προ πολλού. Ο Νούνιες θέλει ευκαιρίες, αλλά δεν θα θυμόμαστε για καιρό κάποια ενέργειά του.
Θέλετε να πάμε στις αλλαγές; Ο Μενδρινός καμία σχέση με τον ψυχωμένο παίκτη που έχουμε δει φέτος. Ο Μήτρογλου, ήταν σαν να έπαιζε... στόπερ στην Καλαμαριά, με τόσα φάουλ που έκανε. Για τον Σίσιτς, θα μπορούσαμε να γράψουμε πολλά. Αν όντως ξοδεύτηκαν 600.000 ευρώ για τον Σλοβένο, τότε κάποιοι απέτυχαν! Δεν έχει προηγούμενο, δεν θυμόμαστε άλλη μεταγραφή να έχει τόσο κακά πρώτα δείγματα.
Το τι φταίει, καλείται να το βρει ο Λεμονής, ο Ίβιτς, η διοίκηση. Τα πράγματα, όμως, είναι ξεκάθαρα. Αυτός ο Ολυμπιακός, δεν σε πείθει ότι μπορεί να νικήσει τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, τον ΠΑΟΚ στην "καυτή" Τούμπα. Έτσι είναι. Αυτή είναι η πικρή αλήθεια. Και κάτι σημαντικότερο. Όχι, δεν είναι μακριά από τους Πειραιώτες ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ. Κι αν θέλετε τη γνώμη μου, δεν δυνάμωσαν οι μικρές θεωρητικά ομάδες, δεν έγινε ξαφνικά το ελληνικό πρωτάθλημα, Πριμέρα Ντιβιζιόν. Τα... χάλια τους ίσως έχουν σε ορισμένα ματς και έχουν κάνει τους αντιπάλους τους, να πιστεύουν στη νίκη.
Αν ο Ολυμπιακός δεν πάρει το ματς στα χαρτιά, πλέον εξαρτάται και από τους άλλους. Απλούστατα, γιατί θα περιμένει στραβοπατήματα. Με τον Παναθηναϊκό έχει παίξει και τις δύο φορές και κόντρα στην ΑΕΚ, έχει να ελπίζει σε νίκη του στο ΟΑΚΑ. Όπως στρώνει, κοιμάται ο καθένας, αλλά στην περίπτωσή μας, ο Ολυμπιακός χρειάζεται αφύπνιση το συντομότερο δυνατό.
Προσοχή. Δεν θα μου προξενήσει εντύπωση, αν ο Ολυμπιακός κόντρα στην Τσέλσι, παρουσιαστεί μεταμορφωμένος. Άλλο το ένα, όμως, άλλο το άλλο. Μην ξεχνάτε, τι περιπέτειες θα έχει η ομάδα που θα μπει σε διαδικασία play off και προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ.

Επειδη εμεις οι φιλαθλοι του Ολυμπιακου ειμαστε δικαιοι και ειμαστε οι πιο σκληροι κριτες της ομαδας βαζω αυτο το κειμενο για να δειξω πως αντιμετωπιζουμε και τα ασχημα..Ειναι αληθεια πως η ομαδα χθες επαιξε χαλια..δεν ειδα το ματς αλλα ειδα σκηνες απο την αθλητικη κθριακη..ειμαστε για να το θεσω κομψα απλα απαθεις σε ολη την διαρκεια του αγωνα και ολοι οι πακτες..τρομερη αδρανεια και απαθεια..τι να πω ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα και απλα να ηταν ενα ματς..

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Πεμ Φεβ 07, 2008 3:46 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Μετά από 40 λεπτά ενός αγώνα ζωής ή θανάτου δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια σχολίων. Θα ήταν άδικο. Αν έχανε ο Ολυμπιακός θα μιλούσαμε για την ομάδα που δεν είναι του Γιαννάκη. Τώρα που νίκησε πάλι δεν είναι δικό του σύνολο. Έβαλε όμως τη σφραγίδα του κάνοντας κάτι απλό. Με τις αλλαγές του ακόμα και με τη τελευταία επίθεση έδειξε πως θέλει να διαχειριστεί το υλικό του.
Όλοι άμυνα, όλοι ριμπάουντ και όλοι επίθεση. Ο Λιν Γκριρ πρέπει να ξέρει καλά τι εστί Γιαννάκης για το ευρωπαϊκό μπάσκετ, γιατί παρά τη γιούχα που έφαγε, προσπάθησε να είναι όσο πιο πλέι μέικερ γίνεται. Δεν του βγήκε αλλά το πάλεψε.
Δεν υπήρχε καμία έκπληξη όπως είπε και ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος. Αυτός ο Ολυμπιακός θα μάχεται, θα μάχεται, θα μάχεται. Αυτός, διότι θα είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε την αξιοποίηση του Ματσιγιάουσκας διότι εκεί κρύβεται το μυστικό του Γιαννάκη.
Με τον Άρη πέντε παίκτες, ακόμα και ο Τζάκσον, έδωσαν ότι είχαν και δεν είχαν για να σταματήσουν τον αντίπαλο. Όταν όμως υπάρχει ένας Ματσιγιάουσκας τότε δύσκολα τον σπαταλάς να κυνηγάει σε όλο το γήπεδο τον Ουάσιγκτον.
Καμιά φορά μας φαίνονται βερμπαλισμοί όσα λέει ο Γιαννάκης, και γενικότητες. Πετυχαίνει πάντως να δείξει ότι τα πιστεύει. Μίλησε για αγώνα με τον αγώνα που θα κάνει καλύτερη την ομάδα.
Ο Ολυμπιακός χάρηκε αλλά σωστά δε πανηγύρισε τη νίκη επί του Άρη γιατί ήταν ένα ακόμα παιχνίδι ενώ ακολουθούν αμέσως εξίσου σημαντικές αναμετρήσεις. Ένας ξέφρενος πανηγυρισμός θα σήμαινε ότι ο πήχης κατέβηκε χαμηλά, έστω και για λίγο, για να περάσει ο άλτης με άνεση από πάνω. Ξεκινάει από την αρχή και δε κρατάει τίποτα από τον προκάτοχό του.
Η εικόνα της Τετάρτης εμφάνισε τον Άρη καλύτερο, πιο σίγουρο, πιο ήρεμο. Με την άμυνα που προσπάθησε να παίξει ο Ολυμπιακός άλλαξε το παιχνίδι και ο Γιαννάκης αισθάνθηκε πολύ άνετα. Μην ξεχνάτε ότι παρά τις μεγάλες απουσίες των δύο πέμπτων της πεντάδας(Μπλάκνεϊ, Ματσιγάουσκας) και του Τσακαλίδη, οι ερυθρόλευκοι διαθέτουν πάρα πολλές επιλογές για την άμυνα. Ο πονηρός δράκος γνωρίζει την αδυναμία στην οργάνωση του παιχνιδιού(σχήμα οξύμωρο στον... πάγκο να βρίσκεται ο Γιαννάκης με το Τόμιτς) αλλά ξέρει ότι η άμυνα δε κάνει διακρίσεις.
Δουλειά υπάρχει για όλους και αν ο Καυκής δεν είναι Νας, ένα κλέψιμο το κάνει. Μένει να δούμε αν θα γίνει κάποια αλλαγή. Αγωνιστικά πάντως η σφραγίδα μπήκε. Δε θα ρισκάρει με κάτι διαφορετικό από τη συνταγή του. Δεχόμαστε ένα πόντο λιγότερο από τον αντίπαλο

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

μακαρι να συνεχιστουν ετσι οι νικες..!
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Σαβ Μάης 31, 2008 10:05 pm

Βαλβέρδε: "Υποχρέωση το νταμπλ"


Η κατάκτηση του νταμπλ και η πορεία στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι κάτι παραπάνω από ένας στόχος για τον Ερνέστο Βαλβέρδε, όπως δήλωσε σε συνέντευξη σε αθλητική εφημερίδα. "Εχω κάποια αυτονομία στις μεταγραφές", τόνισε ο νέος τεχνικός των "ερυθρολεύκων", που αποκάλυψε ότι θέλει να δουλέψει με μικρό ρόστερ.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Σχετικά links


- Γιατί αποφασίσατε να αποδεχτείτε την πρόταση του Ολυμπιακού;


Ολυμπιακός ήταν η ομάδα που εκδήλωσε το μεγαλύτερο ενδιαφέρον και αυτή
που κινήθηκε ταχύτερα και επέδειξε τη μεγαλύτερη επιμονή όταν ακόμα
ήμουν προπονητής της Εσπανιόλ. Η πρώτη επιλογή μου ήταν η Εσπανιόλ, γι'
αυτό και δεν ήθελα να συναντηθώ με τους ανθρώπους του Ολυμπιακού πριν
υπογράψω τη λύση του συμβολαίου μου με την ισπανική ομάδα. Κι έτσι
έγινε. Μας κάλεσαν σε ραντεβού την Τρίτη με τον μάνατζέρ μου και
φτάσαμε σε μία κατ' αρχήν συμφωνία".


- Γιατί προτιμήσατε τον Ολυμπιακό από τις ομάδες της Πριμέρα Ντιβιζιόν;

"Γιατί
του Ολυμπιακού ήταν η πρώτη σοβαρή πρόταση που είχα. Δεν θα ήθελα να
μιλήσω για τις προτάσεις που μπορεί να είχα από την Πριμέρα Ντιβιζιόν,
γιατί ήδη έχω επιλέξει το μέλλον μου. Γιατί τον Ολυμπιακό; Από τη
στιγμή που αντιλήφθηκα πως δεν θα συνεχίσω στην Εσπανιόλ, μου φάνηκε
ελκυστική η ιδέα να φύγω από την Ισπανία και να δοκιμάσω κάτι
διαφορετικό".


- Ο παράγοντας
"Τσάμπιονς Λιγκ" ήταν ο πιο καθοριστικός στην απόφασή σας, ή μέτρησε
και το γεγονός πως ο Ολυμπιακός διεκδικεί τίτλους;

"Ναι,
για μένα μοιάζει απίστευτη ακόμα και η σκέψη πως θα συμμετάσχω στο
Τσάμπιονς Λιγκ, τη στιγμή που μία εβδομάδα πριν η κατάστασή μου ήταν
εντελώς διαφορετική. Αλλά πραγματικά θέλω να 'δοκιμαστώ' σε μία ομάδα
που έχει την υποχρέωση να κερδίζει πάντα!".


- Είχατε χρόνο να αξιολογήσετε το ρόστερ, ώστε να εκτιμήσετε πόσες μεταγραφές χρειάζονται;

"Δεν
μπορώ να μιλήσω για μεταγραφές χωρίς να έχω υπογράψει ακόμα το
συμβόλαιό μου με την ομάδα και αυτό δεν γνωρίζω ακόμη ποια μέρα θα
συμβεί. Γνωρίζω ότι υπάρχουν φήμες και μάλιστα ότι θα πάρω μαζί μου και
κάποιον παίκτη της Εσπανιόλ, αλλά όλα αυτά είναι πολύ πρώιμα, γιατί
ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με τις μεταγραφές".


-
Πόσους παίκτες πιστεύετε πως χρειάζεται ο Ολυμπιακός, για να μπορέσει
να ανταποκριθεί σε πρωτάθλημα, Κύπελλο και Τσάμπιονς Λιγκ;

"Αν
και η ομάδα θα είναι σε τρεις διοργανώσεις με την υποχρέωση να
κατακτήσει τις δύο και να έχει καλή παρουσία στο Τσάμπιονς Λιγκ, δεν
είμαι υπέρμαχος των μεγάλων ρόστερ. Μου αρέσει να δουλεύω με ένα πολύ
συγκεκριμένο γκρουπ παικτών, με κάτι παραπάνω από 20 παίκτες.
Τουλάχιστον αυτό έκανα στην Ισπανία. Τώρα έχω χρόνο να εκτιμήσω τον
αριθμό των παικτών που χρειάζομαι στον Ολυμπιακό".


-
Στη συνάντηση που είχατε με τους ανθρώπους του Ολυμπιακού στη Βαρκελώνη
θίξατε το ζήτημα των μεταγραφών; Σας είπαν για τα χρήματα που θα
δαπανηθούν για μεταγραφές; Σας είπαν ότι θα ενισχυθεί η ομάδα όσο εσείς
πιστεύετε, ή υπάρχει κάποιοι όριο;

"Μιλήσαμε
λίγο για όλα προφανώς, γιατί διαφορετικά δεν θα μπορούσα να γνωρίζω αν
πρέπει να αποδεχτώ ή όχι την πρόταση. Αλλά, όπως αντιλαμβάνεστε, δεν θα
δώσω λεπτομέρειες. Γνωρίζω πως έχω κάποια αυτονομία στις μεταγραφές και
όσα μου είπαν με ευχαρίστησαν... Γι’ αυτό συμφωνήσαμε κιόλας".


-
Στην Εσπανιόλ παίζατε πάντα 4-2-3-1. Είναι το σύστημα που προτίθεστε να
διατηρήσετε και στον Ολυμπιακό; Σας αρέσει ένα συγκεκριμένο σύστημα, ή
θα δούμε και παραλλαγές;

"Ναι, αυτό ήταν το
σύστημα που χρησιμοποιούσα συνήθως και η βάση πάνω στην οποία μου
αρέσει να δουλεύω. Το είχα χρησιμοποιήσει επίσης και στην Αθλέτικ
Μπιλμπάο. Αλλά κάποιες φορές χρειάστηκε αναγκαστικά να το αλλάξω. Το
τελευταίο διάστημα, για παράδειγμα, παίζαμε 4-3-3 για να ενισχύσουμε
την αυτοπεποίθηση της ομάδας, όσον αφορά το ανασταλτικό κομμάτι του
παιχνιδιού, και να φέρουμε πιο κοντά τις γραμμές με τη βοήθεια των
αμυντικών χαφ. Στον Ολυμπιακό πρέπει να εκτιμήσω ποιο σύστημα θα
λειτουργούσε καλύτερα ανάλογα με το ρόστερ, αλλά το βέβαιο είναι πως
δεν μου αρέσει να αλλάζω το σύστημα και να το προσαρμόζω στον αντίπαλο.
Αντίθετα, μου αρέσει να εμπεδώσει η ομάδα το σύστημα που θέλω εγώ".


-
Ο Ολυμπιακός είναι μία ομάδα που θέλει να κατακτά πάντα τους τίτλους,
συνδυάζοντάς τους όμως με όμορφο θέαμα. Πιστεύετε πως μπορούν να
συνδυαστούν αυτά τα δύο;

"Γνωρίζω πολύ καλά πως
είναι έτσι τα πράγματα. Κατά βάθος το ποδόσφαιρο είναι ένα θέαμα και
συνεπώς θα πρέπει να ελκύει τον κόσμο. Η πρότασή μου είναι να παίζει η
ομάδα ποδόσφαιρο που θα διασκεδάζει τον θεατή, γιατί όταν υπάρχει καλό
και όμορφο παιχνίδι έρχονται και τα καλά αποτελέσματα. Αυτό πρότεινα
όταν πήγα στην Εσπανιόλ πριν από δύο χρόνια και πιστεύω πως στο
μεγαλύτερο διάστημα τα καταφέραμε. Ο κόσμος πρέπει να διασκεδάζει με
αυτό που βλέπει, διότι διαφορετικά θα σταματήσει να πηγαίνει στο γήπεδο
να βλέπει τα παιχνίδια της ομάδας του".


- Το γεγονός πως ο Ολυμπιακός έχει κατακτήσει τα δέκα από τα έντεκα τελευταία πρωταθλήματα σάς αγχώνει ή σας δίνει κίνητρο;

"Μου
δίνει κίνητρο, είναι μία πρόκληση που μου αρέσει. Γι’ αυτόν ακριβώς τον
λόγο, άλλωστε, αποδέχτηκα την πρόταση του Ολυμπιακού. Είμαι
υποχρεωμένος να τα κατακτήσω όλα στην Ελλάδα κι αυτό με ικανοποιεί".


-
Στο ρόστερ του Ολυμπιακού υπάρχουν παίκτες τους οποίους γνωρίζετε από
την παρουσία τους στην Πριμέρα Ντιβιζιόν (Γκαλέτι, Ραούλ Μπράβο,
Κοβάσεβιτς). Από όσα έχετε δει μέχρι τώρα, σας έχουν εντυπωσιάσει
κάποιοι άλλοι παίκτες;

"Υπάρχουν παίκτες που
έχουν γράψει τη δική τους ιστορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο, όπως ο
Νικοπολίδης και ο Τζόρτζεβιτς, οι οποίοι εξακολουθούν να δίνουν την
αύρα τους και στην περίπτωση του Τζόρτζεβιτς και γκολ. Επειτα, από όσα
έχω δει, έχει επιθετικούς όπως ο Λούα Λούα, που δίνουν τα επιπλέον γκολ
που πάντα χρειάζεται κάθε ομάδα. Δεν θα ήθελα όμως να προσωποποιήσω
περισσότερο το θέμα και να αναφέρω και άλλα ονόματα, επειδή πιστεύω πως
είναι ένα ρόστερ αρκετά συμπαγές και ελπίζω να το γνωρίσω καλύτερα σε
μερικές μέρες, για να μπορώ να διαμορφώσω καλύτερη γνώμη για καθέναν
από τους παίκτες".


- Ποιος είναι ο στόχος του Ερνέστο Βαλβέρδε στον Ολυμπιακό;


στόχος μου είναι να συμβαδίσω με τη δέσμευση που έχει ο σύλλογος κάθε
χρόνο με τον κόσμο του, δηλαδή να προσπαθήσω με κάθε τρόπο να τα
κατακτήσω όλα στην Ελλάδα. Γνωρίζω πού πηγαίνω, τι θα μου ζητήσουν, γι'
αυτό και αποδέχτηκα αυτή την περιπέτεια. Και θέλω να μάθω, να δοθώ σε
κάτι εντελώς διαφορετικό από ό,τι έχω ζήσει μέχρι τώρα. Με ελκύει πολύ
αυτή η ιδέα".

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Για να δουμε..εγω περιμενω να δω παντως τι θα κανει αυτος ο προπονητης..Ειμαι επιφυλακτικη πλεον..Αν και ο Κοκκαλης δεν επρεπε να ειχε διωξει τον Λεμονη ειχε κανει μεγαλη δουλεια..τεσπα η αλλαγη αυτη για να δουμε που θα μας οδηγησει..
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Τετ Ιουλ 23, 2008 9:11 pm

Ανακοινώθηκε ο Τσίλντρες



O Tζος Τσίλντρες είναι και επίσημα παίκτης του Ολυμπιακού, με την ΚΑΕ να ανακοινώνει την Τετάρτη την ιστορική μεταγραφή. "Γνωρίζω ότι συμμετέχω σε κάτι ιστορικό. Ελπίζω ότι την επιλογή μου θα ακολουθήσουν και άλλοι παίκτες", τόνισε μεταξύ άλλων ο 25χρονος φόργουορντ.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]Σχετικά links
Photostories

Ο
25χρονος Αμερικανός φόργουορντ ήρθε σε προφορική συμφωνία με τους
"ερυθρόλευκους" και στη συνέχεια υπέγραψε το συμβόλαιό του
ολοκληρώνοντας έτσι μία μεγάλη και ιστορική μεταγραφή. "Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον καλαθοσφαιριστή Τζος Τσίλντρες για τα επόμενα τρία χρόνια", αναφέρει η λιτή ανακοίνωση. ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:

Νούμερο
6 στο ντραφτ του 2004 από τους Ατλάντα Χοκς. Μέλος της Εθνικής ομάδας
των ΗΠΑ στους Παναμερικανικούς Αγώνες το 2003. Συμμετείχε στο πρόγραμμα
του ΝΒΑ Basketball Without Borders. Στο κολέγιο ήταν εθελοντής στο
πρόγραμμα «Young Black Scholars» (συμβουλευτικό γκρουπ το οποίο βοηθά
τους αδύνατους μαθητές και επιτελεί κοινωνικό έργο). Μέλος της δεύτερης
NBA All-Rookie Second Team. Είναι ιδιοκτήτης του Josh Childress στην
Καλιφόρια.
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από parga Κυρ Αυγ 17, 2008 4:20 am

ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΑΡΥ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ ΗΤΤΑ Η ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ ΘΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΦΕΝΕΙΟ Ε?? ΧΑΧΑ ΜΟΝΟ 3-0 ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΗΤΑΝΕ...ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

parga
newbie member
newbie member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 40
Location : athens
Humor : kalo
Registration date : 31/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Παρ Αυγ 22, 2008 1:40 am

καφενειο δεν ειναι καμια ομαδα για μας φιλε..Ολες σοβαρα τις αντιμετωπιζουμε για αυτο ειμαστε πρωταθλητες.!
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από parga Τετ Αυγ 27, 2008 6:15 am

θα χασετε σημερα και ολα καλα

parga
newbie member
newbie member

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ηλικία : 40
Location : athens
Humor : kalo
Registration date : 31/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

τα νέα του ολυμπιακού - Σελίδα 2 Empty Απ: τα νέα του ολυμπιακού

Δημοσίευση από monika Παρ Αυγ 29, 2008 7:08 am

Οτι χασαμε απο την ανορθωση δεν σημαινει κατι φιλε..Οι ηττες μες στο παιχνιδι ειναι..
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης