funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

funny forum
Αυτήν την στιγμή βλέπεις το forum σαν Guest Για να συμμετέχεις και εσύ στην παρέα μας μας, κάνε εγγραφή, click στο register και συμπλήρωσε τα απαιτούμενα πεδία.Μετά την εγγραφή σου μπορείς να κάνεις αμέσως login (είσοδο) στο forum!
funny forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αντιδράσεις για το φιλανθρωπικό γκαλά της Madonna

Πήγαινε κάτω

Αντιδράσεις για το φιλανθρωπικό γκαλά της Madonna Empty Αντιδράσεις για το φιλανθρωπικό γκαλά της Madonna

Δημοσίευση από monika Πεμ Φεβ 07, 2008 3:50 am

Αντιδράσεις έχει προκαλέσει η πρωτοβουλία της Madonna να διοργανώσει δεξίωση στο γκαζόν του κτιρίου των Ηνωμένων Εθνών προκειμένου να συγκεντρώσει χρήματα για τα ορφανά του Μαλάουι αλλά και να γιορτάσει τα εγκαίνια ενός νέου καταστήματος Gucci.
Καλεσμένοι στη δεξίωση ήταν μερικοί από τους λαμπρότερους σταρ του Χόλιγουντ. Ο Tom Cruise με την Katie Holmes, η Demi Moore και ο Ashton Kutcher, η Drew Barrymore, η Gwyneth Paltrow και η ετοιμόγεννη Jennifer Lopez, ήταν κάποιοι από τους σταρ που έδωσαν το παρών και βοήθησαν να συγκεντρωθούν περισσότερα από 3,7 εκατομμύρια δολάρια, όπως δήλωσε ο διευθύνων σύμβουλος της Gucci, Mark Lee.
Η επιλογή όμως να διεξαχθεί σε χώρο των Ηνωμένων Εθνών η δεξίωση της Gucci μαζί με τις αυξανόμενες ενστάσεις για τις σχέσεις που έχει το φιλανθρωπικό ίδρυμα της Madonna «Raising Malawi» με το «Κέντρο της Καμπάλα», έναν οργανισμό αφοσιωμένο στη μυστικιστική κάστα του Ιουδαϊσμού, προκάλεσαν αντιδράσεις κυρίως από bloggers.
«Δεν ασχολούμαι με αυτά τα θέματα», ήταν η απάντηση της Madonna που προσέθεσε «είμαι ευγνώμων που η Gucci στήριξε αυτή την εκδήλωση. Πάντα θα υπάρχουν διαμάχες γύρω από οτιδήποτε προϋποθέτει αλλαγές. Θέλω να μάθει ο κόσμος για το Μαλάουι. Θέλω το φιλανθρωπικό αυτό ίδρυμα να είναι αξιόπιστο. Θέλω να εμπνεύσω κόσμο, δεν θέλω απλά να μου γράψουν μια επιταγή, θέλω να μου δώσουν ένα κομμάτι της καρδιάς τους», συμπλήρωσε.
Κατηγορηματικά διέψευσε ο διευθύνων σύμβουλος του ιδρύματος «Raising Malawi», Philippe van den Bossche, την πληροφορία ότι τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν θα προωθηθούν στην Καμπάλα.
Σύμφωνα με την Gucci, που κάλυψε τα έξοδα όλης την εκδήλωσης, τα χρήματα θα μοιραστούν μεταξύ του «Raising Malawi» και της UNICEF.
Η σχέση της Madonna με τη χώρα της Αφρικής έγινε πιο προσωπική από το τέλος του 2006, όταν πήρε στο σπίτι της ένα μικρό ορφανό αγόρι, το οποίο ελπίζει να υιοθετήσει.
Αυτό έχει καθυστερήσει από διαδικαστικής φύσεως εμπόδια που έχουν εν τω μεταξύ προκύψει, την ώρα που ομάδες για τα ανθρώπινα δικαιώματα κατηγορούν την Madonna ότι χρησιμοποίησε τη φήμη της για να παρακάμψει τους νόμους και να προχωρήσει με την υιοθεσία.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

8)
monika
monika
funny member
funny member

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2596
Ηλικία : 34
Location : Αθηνα..
Job/hobbies : Φοιτητρια..
Humor : Εσυ θα το κρινεις..
Registration date : 29/09/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης